Їжа через день, туалет один раз на добу: радник мера Маріуполя про "концтабори", створені окупанти

Стопкор

Всі, хто не пройшов так звану фільтрацію і кого визнано "неблагонадійним" у фільтраційних таборах під Маріуполем доставляють у приміщення колишньої виправної колонії №52 у селище Оленівка Донецької області або у відому тюрму "Ізоляція" в Донецьку.

Про те, що відбувається в концтаборах у Telegram розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко

"Мінімальний строк ув’язнення 36 діб. До речі, саме 36 діб відведено окупантами на процедуру фільтрації, тому це "офіційно" не ув’язнення, а фільтрація", – повідомляє Андрющенко.

За його словами, приміщення тюрми переповнені. Туалет раз на добу, а прогулок на відкритому повітрі не передбачено.

"При плановому ліміті колонії в 850 осіб зі слів свідків, на сьогодні там утримується не менш 3 тис. людей. Переважно з Маріуполя та Маріупольського району. Приміщення наповнені людьми так, що немає змоги лягти. Вимушені стояти та сидіти на кортках. На день на видають баклажку води на десятки людей. Їжа не кожен день. Туалет раз на добу. Прогулянок на відкритому повітрі не передбачено", – пише він.

Андрющенко зазначає, що всі ці жахливі умови супроводжується багаточасовими допитами, тортурами, погрозами страти та примушенню до співпраці.

"Кому пощастило, по закінченню 36 діб відпускають, попередньо змушуючи підписувати якісь папери. Які саме точно свідки вказати не можуть, але допускають що "про співпрацю". Масові випадки зникнення людей після допитів. Свідки припускають, що "пліткують" про переведення до іншої, більш жорсткої тюрми (можливо в Донецьку "Ізоляцію")", - додає радник мера Маріуполя.