NASA одночасно включило до проєкту висадки на Місяць компанії Маска та Безоса

Як передає кореспондент Укрінформу, про це у своєму блозі написав глава NASA Білл Нельсон.

Відтак, п'ятьма компаніями стали: Blue Origin, Dynetics, Lockheed Martin, Northrop Grumman і SpaceX.

«Завдяки цьогорічним прискореним зусиллям, спрямованим на розробку концепцій посадкового модуля, і пошуку рішень щодо зниження ризиків, ми спонукаємо промисловість представити наступного року свої пропозиції щодо регулярних транспортних послуг з польотів екіпажів на Місяць», - зазначив Нельсон.

Запровадження цих послуг, які передбачають перевезення екіпажу в посадковому модулі від космічної станції на орбіті до поверхні Місяця й назад, планується розпочати в кінці 2020-х років, пояснив він

За словами Нельсона, США запустили проєкт «Артеміда», покликаний «повернути астронавтів на Місяць».

Астронавти "Артеміди" «сміливо досліджуватимуть» місячну поверхню, «починаючи з Південного полюса Місяця», написав він.

Нині завершуються роботи з інтеграції системи запуску ракети та космічного корабля "Оріон" для льотних випробувань "Артеміди I".

«Ми все ще очікуємо першого запуску до кінця цього року», - додав директор NASA, зауваживши, що пандемія може внести корективи в ці плани.

Раніше повідомлялося, що до проєкту розробки місячного модуля вартістю 2,9 млрд доларів, було допущено компанію мільярдера Ілона Маска SpaceX, а пропозиції компанії мільярдера Джеффа Безоса було відхилено. Компанія Безоса оскаржила своє право щодо участі в проєкті у заявах, поданих до Федеральної комісії зв'язку США, та у судових позовах до NASA.