Потужна пилова буря на Марсі ледь вивела з ладу дослідницький апарат NASA

Букви

Про це повідомляє Лабораторія реактивного руху NASA (JPL). Дослідний апарат InSight космічного агентства NASA перейшов на економрежим 7 січня після великої пилової бурі.

Через пил на сонячні панелі апарата стало потрапляти менше сонячного світла. Це – причина того, що робот зараз працює не на повну потужність.

Повідомляється, що в економрежимі InSight буде використовувати електроенергію лише для виконання основних функцій. Спеціалісти NASA сподіваються, що наступного тижня робота InSight буде повністю відновлена.

Зазначається, що завдяки роботі зонда InSight, Марс став першою після Землі планетою, в якої визначили розміри ядра – понад 3600 кілометрів.

Апарат InSight має такі параметри:

– довжина 6 метрів (з розгорнутими сонячними батареями);

– ширина 1,56 метра (дорівнює діаметру центральної палуби)

– довжина палуби від 83 до 108 сантиметрів;

– довжина роботизованої руки 1,8 метра;

– маса – 360 кілограмів;

– дві сонячні батареї (діаметр кожної 2,2 метра). Нагадаємо, що засновник компаній SpaceX і Tesla вважає, що найкращою політичною системою на Червоній планеті для її перших жителів може бути пряма демократія. Ілон Маск назвав її «природним урядом» – коли люди самостійно ухвалюють закони.

Орбітальний апарат Trace Gas Orbiter виявив значні поклади льоду у великій системі каньйонів Марса — Долині Маринер.

У Національному управлінні з аеронавтики та вивчення космічного простору (NASA) опублікували відео польоту мінігвинтокрила Ingenuity над поверхнею Марса протягом 160 секунд.