В Україні рахунки за комуналку міститимуть окрему графу для авансового платежу

Борги за комуналку в Україні продовжують зростати, але ж восени очікується новий стрибок цін на тарифи, наприклад опалення та електроенергії. Щоб "м'яко" увійти в нові ціни за комуналку, українцям пропонують вносити авансовий платіж.

Про це повідомляє Главком. Проєкт є пілотним, який у ряді регіонів показав сприятливі результати. Був період, коли ціну опалення розбивали на 12 платежів. Проте вже кілька років в Україні відмовилися від такої практики, пропонуючи платити за послугу тільки тоді, коли йде опалювальний сезон.

Тепер вирішили ввести графу, куди споживачі ЖКП зможуть вносити окрему суму наперед. Вважається, що таким чином, в Україні зможуть уникнути навантаження на бюджет українців під час введення нових цін на тарифи. Варто окремо зазначити, що графи для таких авансових платежів не є обов'язковими до оплати. Це "рекомендовані суми".

З'ясувалося також, що додаткова графа в кожній платіжці буде містити усереднену суму, яку ви зазвичай платите в місяць за ті чи інші послуги ЖКГ. Наприклад, якщо ви за електрику платите в середньому 300 гривень щомісяця, то і в новій графі буде вказана така ж сума. У підсумку, вас попросять сплатити 600 гривень. З них 300 грн – це оплата реально спожитої електроенергії, і ще 300 грн – авансовий платіж.

Раніше повідомлялося, що в Україні з січня 2021 року знову зросла ціна за опалення. Чому українці отримають чергові рекордні платіжки за тепло в лютому, розповів директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Також повідомлялося, що в Міністерстві фінансів України налаштовані Збільшити мінімальну заробітну плату. Вже у 2022 році вона може становити 7700 гривень.