Кропивницький колектив переміг у Всеукраїнському конкурсі народної хореографії

UA: Cуспільне мовлення

Народний хореографічний ансамбль ”Світанок” став переможцем VI Всеукраїнського конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського, що відбувся у Києві. Про це Суспільному розповів керівник ансамблю Максим Печененко. Кропивничани вибороли перше місце з-поміж сотні колективів.

Зі слів Максима Печененка, конкурс проходив у три тури. Щоб відібратися до фінального туру в Києві, ”Світанок” пройшов обласний та регіональний відбори – у Кропивницькому та Хмельницькому, відповідно. На фінальний тур відібрали один номер, в якому беруть участь 44 дитини. Його назва – ”Всі на ярмарок”: ”В Київ привезли 100 номерів з усіх регіонів України. 24 відібрали до галаконцерту. Усього в галаконцерті було близько 40 номерів, бо його учасниками були ще четверо переможців попереднього конкурсу та професійні колективи”.

Керівник ансамблю назвав конкурс імені Павла Вірського ”Олімпійськими іграми для танцюристів”: ”Це дуже серйозний конкурс. В ньому змагаються кращі хореографічні колективи. Шкільні танцювальні колективи, , рідко доходять до фіналу. То ж коли оголосили, що ”Світанок” став першим у віковій категорії 13-16 років, відразу не повірили. Тепер ставитимемо собі за мету гран-прі. Цього разу воно дісталось ансамблю ”Волинянка” з міста Луцьк”.

Читайте також Порцеляна, якій понад 100 років. Меценатка з Канади передала сімейну колекцію Кропивницькому музею. Малюнки на одязі, сумках та взутті. Як художниця з Кропивницького розмальовує речі. Архітекторка спроєктувала 20 будівель у Кропивницькому, сім з них – пам'ятки архітектури.