Вітчизняний паспорт піднявся на два щаблі у світовому рейтингу

iViche

Низка країн колишнього соцтабору розташувались у списку нижче за Україну

Україна піднялася з 37-го на 35-е місце у світовому рейтингу паспортів, і його власники таким чином можуть подорожувати без візи або з оформленням такої після прибуття до 141 країни світу. Про це повідомляє індекс Henleyglobal.

Як зазначає сервіс, деякі найближчі сусіди України з колишнього соцтабору перебувають зі своїми паспортами на нижчих щаблях рейтингу. Так, зокрема, РФ посідає 46 місце, Грузія – 48, Білорусь – 65, Казахстан – 68, Азербайджан – 74 та Вірменія – 78.

Водночас Японія та Сінгапур поділяють перше місце в Індексі паспортів. Громадяни цих країн можуть відвідувати без візи (або з візою після прибуття) 192 напрями світу. На другому місці знаходяться Німеччина та Південна Корея (190 безвізових напрямів). Третє місце ділять одразу чотири країни – Фінляндія, Італія, Люксембург та Іспанія (189 напрямів).

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року Державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» через підвищення цін на сировину та матеріали змінює вартість бланків окремих біометричних документів.