У поліції підрахували співробітників, які звільнилися за рік

Перший діловий

Національна поліція повідомляє про велику кількість співробітників, які вирішилися звільнитися минулого року. Основною причиною називають низьку заробітну плату.

Як кажуть у відомстві, йдеться про 13 321 особу. Ця тенденція триває з року в рік і навіть збільшується. Так, у 2020 році пішли з такої роботи більше 10 тисяч осіб. Це і поліцейські, і держслужбовці, також йдеться про вільний найм.

Найбільший дефіцит працівників поліції фіксують у Київській області – 22,5%. Подібна проблема з кадрами є і в інших великих містах.

«Київ, зокрема, практично вичерпав можливість комплектуватись за рахунок киян у такій кількості, як це було раніше. А враховуючи кількість звільнень останніми роками, ми не встигаємо укомплектувати штат. За таку зарплату не кожен працюватиме», – зауважили в Нацполіції.

Також у відомстві навели приклад 2019 року: на Київщині звільнилися 1 214 поліцейських, а натомість на службу прийняли 661-го, на Одещині звільнилися 1 074 працівників, а прийшов служити 761 працівник.

Співробітники просто переходять в інші силові відомства, де зарплати вищі, зокрема у Державне бюро розслідувань та Бюро економічної безпеки.

Нагадаємо, депутати прив’яжуть зарплату поліцейського до 10 прожиткових мінімумів.

Також ми писали, що ще у листопаді 2021 року у НБУ звернули увагу на фінансування співробітників правоохоронних органів.