В Ізраїлі помер Олексій Цвєтков, поет та есеїст з України

Літературна газета

Помер поет з України та есеїст Олексій Цвєтков. Він помер у ізраїльській лікарні у віці 75 років. Про це повідомив поет Бахит Кенжеєв у своєму Фейсбуці.

– Сумна новина. Щойно в ізраїльській лікарні помер Олексій Петрович Цвєтков, мій улюблений друг і великий поет. Хай буде земля йому пухом. Вічна пам’ять, – повідомив Кенжеєв.

Олексій Цвєтков родом з України, навчався в Одесі та Москві. У 1970-х роках був учасником поетичної групи “Московський час”. У 1975 році поет емігрував після затримання та насильницького вивезення з Москви до Запоріжжя. До 1989 року він проживав у США, після чого переїхав до Мюнхена.

Цвєтков був автором програм Радіо Свобода “Сьомий континент” та “Атлантичний щоденник”. В останні роки жив в Ізраїлі. Поет написав понад десять книг віршів і був автором перекладу ” Гамлета ” Шекспіра. Був лауреатом премії Андрія Білого.

Олексій Петрович Цвєтков (2 лютого 1947, Станіслав (сучасний Івано-Франківськ), УРСР — 12 травня 2022) — російський поет, прозаїк, есеїст, критик, перекладач, який з 1975 року мешкав у США, а з 2018 року — в Ізраїлі. Лауреат премії Андрія Бєлого (2007) та Російської премії (2011).