Американська влада повернула Colonial Pipeline більшу частину від виплаченого хакерам викупу

Colonial заплатила хакерській групі, пов'язаній з Росією, $4,4 млн

США повернули майже весь викуп в біткойнах, виплачений виконавцям кібератаки на Colonial Pipeline минулого місяця, яка призвела до зупинки найбільшого газопроводу країни.

Як повідомляє Bloomberg, офіційні особи США заявили, що вони вилучили близько 63,7 біткойнів з 75, які були виплачені зловмисникам. Через зниження вартості біткойна з моменту виплати викупу сума вилучення склала $2,3 млн доларів, що трохи більш ніж половини від $4,4 млн сплаченого викупу.

Заступник директора ФБР Пол Абат заявив на брифінгу Міністерства юстиції, що правоохоронні органи визначили віртуальний гаманець, який використовувався для виплати викупу, а потім повернули кошти. Він сказав, що слідчі виявили понад 90 компаній, які постраждали від DarkSide, пов'язаної з Росією кіберзлочинністю групи, яку звинувачують в атаці на трубопровід.

Агентство зазначає, що на сьогодні нікому, хто стоїть за атакою на Colonial Pipeline, не пред'явлено публічних звинувачень, і хакерам все ж вдалось зникнути з невеликою частиною викупу. Навіть якщо людям, які стоять за атакою, буде пред'явлено звинувачення, вони, ймовірно, залишаться поза досяжності правоохоронних органів США.

Представники розвідки і правоохоронних органів США заявили, що припинення хакерських атак стало пріоритетом національної безпеки, і це питання ще більше посилило напруженість у відносинах між США і Росією. За словами прессекретаря Білого дому Джен Дженніфер Псакі, Байден планує згадати про хакерські атаки під час зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним на наступному тижні.

Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо, яким чином хакерам вдалося заламати трубопровід.