ФБР разом із 15 країнами завдяки власному месенджеру затримали 800 злочинців. У них вилучили 8 тонн кокаїну та $48 млн

Про це повідомляє Європол та BBC. В операції під назвою «Троянський щит» брали участь 16 країн — Австралія, Австрія, Канада, Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Угорщина, Литва, Нова Зеландія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Велика Британія разом з органами Шотландії та США.

ФБР разом із поліцією Австралії декілька років тому розробило зашифрований додаток ANON. Злочинці поширювали цей месенджер на спеціальних телефонах, на які не можна було подзвонити чи надіслати електронний лист. Такі пристрої передавалися від старших злочинців до молодших.

Зазначається, що ключовим моментом у поширенні додатку стало те, що його порекомендував свої кримінальним спільникам австралійський наркоторговець Хакан Айік. Наразі він переховується від правоохоронців. За інформацією ЗМІ, Айік разом із дружиною живе у Туреччині. Загалом злочинці використовували 12 тисяч зашифрованих пристроїв у понад 100 країнах. Спецслужби могли у реальному часі перехоплювати мільйони повідомлень з описами планів вбивств, ввезення наркотиків та інших схем. У поліції Австралії повідомили, що завдяки спецоперації вдалося запобігти масовим стрілянинам. У країні затримали 224 людини, зокрема членів мафії та різних організованих злочинних груп. Загалом по всьому світу за декілька днів затримали понад 800 злочинців у 16 країнах. Обшуки здійснювали у 700 будинках, де вилучили 8 тонн кокаїну, 22 тонни канабісу та чарасу, 2 тонни синтетичних наркотиків, 250 вогнепальної зброї, 55 люксових автівок та понад 48 мільйонів доларів у різній валюті та криптовалюті. На цьому спецслужби не припиняють операцію, упродовж найближчих тижнів обіцяють продовжувати роботу.