Зв'язок 6G не за горами: розробкою займуться Японія та Фінляндія

Інженери з Японії і Фінляндії заявили про старт спільних робіт над створенням технології стільникового зв’язку наступного, шостого, покоління. Вони планують запровадити нові стандарти для сучасної смарт-техніки.

Про це повідомляє видання nikkei.com.

У дослідженнях візьмуть участь експерти з японської групи Beyond 5G Promotion Consortium і фінської групи Finnish group 6G Flagship. Також буде залучена і компанія Nokia. Обидві сторони планують урочисто заявити про початок співпраці під час заходу Global Digital Summit 2021, організаторами якого виступили журнал Nikkei і Міністерство внутрішніх справ і комунікацій Японії.

Журналісти відзначають, що співпраця стала можливою завдяки угоді між Японією і США в галузі технологій стільникового зв’язку, яка була укладена навесні 2021 року і оцінюється в 4,5 млрд доларів США. Відтоді було прийнято рішення розширити рамки співпраці і залучити європейських інженерів. Експерти ринку вважають, що створені стандарти зв’язку послужать свого роду конкурентною пропозицією для компаній-розробників електроніки, тому що сьогодні основним трендсеттером в цьому напрямку виступає Китай, і вся техніка робиться під його стандарти.

У Beyond 5G Promotion Consortium повідомили, що 6G буде доступна для комерційної експлуатації не раніше 2030 року. Першими мережею скористаються такі організації, як Токійський університет, телекомунікаційні компанії на кшталт Nippon Telegraph & Telephone, NTT Docomo, KDDI, SoftBank Corp. і Rakuten Mobile, фінський університет Оулу, американські корпорації Cisco і Intel.

Японська сторона сподівається отримати мінімум 10% від усіх патентів, що стосуються 6G-технологій, і 30% від усіх патентів на обладнання та програмне забезпечення для 6G.