На Вінниччині стартувало осіннє зариблення водойм

UA: Cуспільне мовлення

Майже 5 тонн дворічного малька товстолоба сьогодні заселили до Ладижинського водосховища. Вага однієї рибини — 110 грамів. Про це Суспільному розповів працівник водосховища Павло Миронюк.

За словами еколога Ігора Осадчука, зариблювати водойми найкраще саме восени коли температура повітря нижча 15 градусів тепла.

"Це пов'зано із біологічними особливостями риби, коли температура падає то уповільнюється, і таким чином при перевезенні менше загибелі зарибка і він краще приживається у водоймі", — розповідає Ігор Осадчук.

Мальок везуть у спеціальних ємностях із киснем. Сюди можна вмістити понад 700 кілограмів зарибку, розповідає один із працівників Борис Замунько.

"Кисень подається, щоб вона не померла, щоб довезли благополучно, щоб росла у нас. Там є балон кисневий", — каже Борис Замунько.

Процес зариблення контролює рибоохоронний патруль: від зважування до випуску у водойму, каже фахівець Сергій Данаіле. Додає, на кожну партію риби — окремий документ.

До майже 5 тонн товстолоба яких заселили сьогодні, до Ладижинського водосховища, протягом жовтня мають додати щестільки ж мальківкоропа, амура та карася, каже Павло Миронюк.

Читайте також

Як учасники бойових дій проходять реабілітацію після повернення із зони ООС Вінницькі учні створили тактильну книгу для дітей із порушеннями зору