МВС Чехії відмовилося продовжити міжнародний захист політичному біженцю з Білорусі - кажуть що ситуація там покращилась

Міністерство внутрішніх справ Чехії відмовилося продовжити термін дії посвідчення здобувача міжнародного захисту політичному біженцю з Білорусі, повідомляє Чеське радіо з посиланням на сайті novinky.cz.

Правоохоронні органи Білорусі зацікавилися цим громадянином через поширення антиурядових листівок. За даними видання Deník N, міністерство стверджує, що ситуація в країні покращилася настільки, що після повернення на батьківщину йому більше не загрожує ризик переслідувань. Тим часом в останні місяці в Білорусі відбуваються масові арешти, а також надходять повідомлення про катування політв'язнів.

Білорус Володимир 15 років тому допомагав друкувати і розповсюджувати листівки проти режиму авторитарного лідера Олександра Лукашенка. Чеська Республіка з допомогою МВС неодноразово надавала йому міжнародну захист. Міністр Ян Гамачек, який стоїть на чолі МВС, заявив газеті, що він не згоден з аргументами ввіреного йому відомства. Можливе непродовження додаткового захисту, проте, означає не висилку (білоруського громадянина), а передачу компетенцій з цього питання в сферу дії Закону про проживання іноземців, повідомив Ян Гамачек.