Білорусь продовжує переплавляти у Литву нелегалів - прикодонники будують для них наметове містечко

В кінці травня Олександр Лукашенко заявив, що у відповідь на реакцію з приводу примусової посадки літака в Мінську, Білорусь не буде охороняти кордон від біженців. Литва розцінює це як свідомі дії білоруського режиму проти Вільнюса, що підтримує демократичні процеси в Білорусі.

Так, у Литві 11 червня затримано ще 15 нелегальних мігрантів, повідомляє представник Служби охорони держкордону (СОДК).

"Рано вранці в Ігналінської районі були затримані дві групи: в одній - шість, в іншій - дев'ять чоловік", - повідомив глава литовських  прикордонників  Зараз з'ясовують, громадянами якої країни є ці мігранти.

"Їх доставили на застави, проводять типові процедури: ізоляція, тестування, перевезення, швидше за все в Центр реєстрації біженців або гуртожиток прикордонників", - сказав глава СОДК.

Оскільки зросла кількість нелегальних мігрантів з Білорусі, всі місця в Центрі реєстрації біженців заповнені. У Литві для нелегальних мігрантів планують розбити наметове містечко.

За словами глави ЦРЛ Олександра Кислого, в містечку поселили б одиноких мігрантів, їх планують розмістити в 15-місцевих наметах. У Центрі реєстрації біженців залишать сім'ї та людей, які потребують будь-якої допомоги.

Найближчим часом ситуацію обговорять з Департаментом міграції та Центром прийому біженців в Рукла.

В ЦРЛ зараз знаходяться 160 іноземців. За даними СОДК, в цьому році з Білорусі до Литви незаконно прийшли 312 мігрантів, в основному це громадяни Іраку (це в 3,5 рази більше, ніж за весь 2020 рік).