Амстердам став першим містом в світі, яке обмежує зростання потоку туристів

Чи будуть незабаром знову захоплені туристами популярні європейські міста, такі як Берлін, Барселона або Амстердам, коли потік туристів зросте? Цілком можливо, але саме голландська столиця оголошує війну проблеми надлишкового туризму. І це в той час, коли туристична індустрія страждає місяцями.

Амстердам – ​​чи не єдине місто, яке роками стикається з масовим туризмом. Венеція – ще одне співтовариство, яке намагається боротися з масами відвідувачів. З 1 серпня 2021 року круїзним гігантам більше не дозволяється причалювати до лагуни міста і використовувати канал Джудекка. Судам вагою понад 25 000 тонн більше не дозволяється швартуватися. Це означає, що тільки невеликі пасажирські пороми і вантажні судна можуть використовувати канал Джудекка, щоб дістатися до історичного центру Венеції.

В Амстердамі, з іншого боку, група громадян, туристична індустрія і місто, мер Амстердама Фемке Халсема, склали каталог заходів “Stad in Balans”, який пропонував в цілому 88 заходів і був представлений в листопаді. Серед них, наприклад, обмеження на кількість туристів, збори для одноденних туристів, більш високі збори для бюджетних авіакомпаній або ідеї про те, як заманити туристів в райони, відмінні від центру міста.

Згідно з повідомленням, місяцями громадянська ініціатива «У Амстердама є вибір» звернулася до міста з клопотанням про введення обмеження на туристів. Дванадцять мільйонів замість 22 мільйонів ночівель як і раніше повинні бути дозволені. Його підписали 30 000 жителів. Минулого тижня петиція була прийнята міською радою у вигляді постанови під назвою «Toerisme in Balans». Таким чином, Амстердам став першим містом в світі, що обмежив зростання індустрії туризму.

Зокрема, постанова передбачає коридор від 10 до 20 мільйонів туристичних ночей з 12 і 18 мільйонами в якості сигнальних значень. «Сила цієї постанови полягає в тому, що ми домовилися про те, скільки туристів, на нашу думку, дійсно корисно для Амстердама», – сказав Рейнір ван Данциг, лідер парламентської групи ліволіберальної партії «Демократичний 66». Нижня межа для туристів важлива, тому що в даний час в Амстердамі занадто мало відвідувачів, а верхня межа служить для того, щоб ситуація не вийшла з-під контролю.

Міська рада складає річний прогноз туристичних ночівель на поточний і два майбутніх роки, а також баланс за попередній рік. Якщо кількість ночівель наближається до сигнальних значень, протягом шести місяців повинен бути складений стратегічний план, що містить такі заходи, як регулювання оренди приватних кімнат або зміна туристичного податку. Крім того, кожні два роки муніципальна рада буде інформуватися про якість життя в міських районах.