Лукашенко почав торгуватися: Білорусь готова допомогти Литві з мігрантами, але "не безкоштовно"

Лукашенко заявив, що в Литві існують злочинні групи, які перевозять нелегальних мігрантів. Білорусь готова допомогти в боротьбі з ними, але "не безкоштовно".

Про це Лукашенко заявив в інтерв'ю телеканалу Sky News Arabia, повідомляє Tut.by/zerkalo.io. Уривок опублікував телеграм-канал "Пул першого".

«Якщо вони хочуть приховати правду, литовці, поляки, німці чи французи, вони хочуть звинуватити Білорусь у тому, що ми причетні до цієї міграції. Якщо вони дійсно хочуть боротися з цією нелегальною міграцією та повернути її на правильний шлях, то нехай починають із себе. Ми бачимо в Литві групи людей кримінального характеру. І чому вони цього не бачать? Як тільки вони ліквідують групи, які привозять нелегальних мігрантів до Литви, нелегальна міграція до Литви буде нижчою, ніж минулого року, їх буде лише декілька », - відповів Лукашенко на запитання, чи причетна Білорусь до зростання нелегальної міграції до Європи». - заявив Лукашенко.

За його словами, Білорусь готова допомогти у цій боротьбі, "але не безкоштовно":

«І ще один аргумент: вони ввели санкції проти нас, вони пішли на придушення мого народу. Я президент цього народу, я повинен, оцінюючи ситуацію, зробити певні кроки, щоб народ не задихнувся, щоб країна не була знищена. Вчиняючи певні дії проти білоруського народу, чи вони хочуть, щоб ми захистили його в цій ситуації? Послухайте, м'яко кажучи, це дивно ".

Лукашенко додав, що робота на кордоні коштує великих грошей.

За останньою інформацією, литовські прикордонники з початку року затримали на білоруському кордоні 2096 нелегальних мігрантів. Це в 26 разів більше, ніж у 2020 році. Литва звинувачує офіційний Мінськ у причетності до потоку мігрантів з Білорусі. Минулого тижня парламент Литви ухвалив резолюцію, яка визнала посилення міграції через Білорусь "гібридною агресією".