Мін'юст Грузії заперечив, що стан здоров'я ув'язненого Саакашвілі погіршився

Hromadske.ua

Про це повідомила Спеціальна пенітенціарна служба Міністерства юстиції Грузії.

В уряді кажуть, що Саакашвілі приймає призначені ліки, а здоров'я політика — у задовільному стані.

Його тиск — 120/90; пульс — 90; сатурація — 97, глюкоза — 101 мг/дл. Крім того, політик постійно перебуває під спостереженням медичного персоналу, оскільки голодує, зазначають в Мін'юсті.

Що передувало?

Лікар Ніколоз Кипшидзе, який оглядав Саакашвілі, 10 жовтня заявив, що політика необхідно госпіталізувати: Саакашвілі вже важко ходити й говорити.

За словами медика, Саакашвілі голодує вже щонайменше 10 днів. При цьому він страждає на таласемію ㅡ захворювання крові, яке характеризується продукцією аномального гемоглобіну.

За словами медика, при цьому захворюванні неприпустиме ніяке голодування, оскільки воно може викликати зміни, які не дадуть можливості повернутися до попереднього стану.

Ув'язнення Саакашвілі

Міхеіла Саакашвілі затримали 1 жовтня після його прибуття на батьківщину. Перед початком муніципальних виборів у Грузії він заявив, що 2 жовтня (у день голосування) буде вирішуватися доля країни, тож він «не може спостерігати за процесом збоку». Проте у Грузії Саакашвілі заочно засуджений, тож експрезидента одразу заарештували й перевели до пенітенціарної установи.

У 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Гиргвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.

Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів і незаконному перетині кордону, а після повернення висунули ще одну підозру: він нібито зі своїми соратниками «планували вбивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу».

У травні 2019 року новообраний президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство, яке перед тим у нього забрав Петро Порошенко. А у 2020 році Саакашвілі став главою Виконавчого комітету реформ при президенті України.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що докладе зусиль для повернення громадянина України Міхеїла Саакашвілі. Водночас віцепрем'єрка Грузії Тея Цулукіані заявила, що підстав для видання колишнього грузинського президента Україні немає.