Президент Казахстану заявив, що з моргів викрали тіла закордонних бойовиків - учасників протестів

ТСН

Тіла закордонних бойовиків викрали із моргів у Казахстані, де кілька днів відбувалися масові протести.

Про це розповіли у ТСН.Ранок 11 січня.

Президент країни Касим-Жомарт Токаєв запевеняє, що якісь іноземці брали участь у нещодавніх протестах з метою захоплення влади. Мовляв, для цього навіть переодягалися у цивільний одяг. Щоправда, з якої саме країни прибули ці бойовики і хто міг викрасти їхні тіла, Токаєв не поточнив.

Водночас в країні повідомляють про три загадкові смерті високопоставлених чиновників з МВС та Комітету Нацбезпеки. Telegram-канали місцевих ЗМІ пишуть, що один вкоротив собі віку, іншого знайшли застреленим у дворі власного будинку, а третій помер від інфаркту. За збігом обставин, всі вони обіймали високі посади в областях, де спалахнули протести.

Нагадаємо, масові заворушення в Казахстані почалися 2 січня через ціну на газ. Токаєв запровадив режим надзвичайного стану на території всієї країни, а також звернувся до ОДКБ із проханням про військову підтримку. Від 6 січня до Казахстану від країн-учасниць Організації Договору про колективну безпеку (ОКДБ) почали прибувати миротворчі сили.

Вже 7 січня ввечері влада Казахстану повідомила про взяття під контроль міст і майже повне відновлення порядку. За неофіційними даними, там загинули понад півтори сотні людей. Близько 10 тисяч були затримані силовиками.

Читайте також:

"Ми не повернемося до цього": Блінкен заявив про наміри Путіна відновити Радянський Союз

"Щойно росіяни опиняться у вашому будинку, іноді дуже важко змусити їх піти": Блінкен про ситуацію в Казахстані та Україні

Наказ стріляти на ураження в Казахстані має бути скасований - Блінкен