Протести в Казахстані придушили: Токаєв анонсував виведення військ ОДКБ

Букви

Про це заявив президент країни Касим-Жомарт Токаєв, повідомили у МВС Казахстану. За словами Токаєва, ситуація у всіх регіонах Казахстану стабільна. За словами Токаєва, згуртованість суспільства країни методично розхитували, Комітет національної безпеки не розгледів загрозу.

“Згуртованість нашого суспільства методично розхитували в тому числі за допомогою акцій протесту, згідно з професійно розробленими сценаріями. Конспіративно йшла підготовка конкретних виконавців радикальних заходів. Комітет національної безпеки як уповноважений орган не зміг і не захотів дати чіткої оцінки цій підривній роботі, не розгледів критичної загрози національній безпеці”, – сказав Токаєв.

За його словами, “бойовики” мали намір захопити владу в країні, при цьому план атаки був комплексним. Нагадаємо, Вашингтон вимагає пояснень від влади Казахстану щодо необхідності залучення військ ОДКБ для придушення заворушень внутрішнього характеру.

Військам дали пряму вказівку стріляти по мітингувальниках. Тоді Токаєв заявив, що віддав наказ відкривати вогонь на ураження без попередження, оскільки їм “довелося мати справу з озброєними та підготовленими бандитами, як місцевими, так іноземними”.

Раніше у місті Талдикорган протестувальники знесли встановлений там пам’ятник експрезиденту Нурсултану Назарбаєву.

5 січня президент Касим-Жомарт Токаєв підписав указ про запровадження надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати з 00:30 5 січня до 00:00 19 січня 2022 року.

Пізніше президент Казахстану звернувся до ОДКБ по допомогу з придушенням протестів. Протестувальників він назвав “бандитами” та “терористами”, котрі пройшли “серйозну підготовку за кордоном”, а ситуацію у Казахстані – “зовнішньою загрозою”.

У відповідь на звернення Токаєва, у Раді Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ) погодились надіслати до Казахстану російські війська та війська партнерів Кремля для придушення протестних виступів.

Повідомляється про те, що у Казахстані за період протестів правоохоронці затримали 5,8 тисячі осіб. Серед них – багато іноземців.