Біля Гаваїв помітили розвідувальний корабель Росії: що він там робить

Новини.LIVE

В акваторії Тихого океану не далеко від Гаваїв США виявили корабель-розвідник Росії. За ним американські військслужби спостерігають з минулої п'ятниці.

Про це повідомило Honolulu Star-Advertiser.

Читайте також: У Женеві пройшли переговори про "гарантії безпеки" між Росією і США: всі подробиці

Командування в рамках щоденних операцій ретельно відстежує всі судна в Індо-Тихоокеанському районі за допомогою патрульної авіації і надводних суден. Це, до речі, вже не перший випадок затримки російських кораблів у місцевій акваторії.

"Індо-Тихоокеанське Командування збройних сил США стежить за російським кораблем, який здійснює діяльність в міжнародних водах недалеко від Гаваїв", - розповів представник Індо-Тихоокеанського командування збройних сил США майор Роб Мартінс.

За інформацією видання, корабель знаходиться недалеко від виключної економічної зони Гаваїв. Крім того, Гаваї є найважливішим центром військових операцій США. Тихоокеанське Командування збройних Сил США (INDOPACOM) зі штаб-квартирою в Кемп-Сміт контролює всі операції в Тихому океані, більшій частині Індійського океану і в деяких частинах Арктики.

Появу російського корабля цього року пов'язують з тим, що адміністрація Байдена працює над зниженням напруженості на кордоні з Україною. Ситуація з нарощуванням військ РФ тримає в напрузі не тільки українців, але і весь світ, оскільки Росія вже вторглася і анексувала український Крим у 2014 році.

Що відомо про переговори між РФ і США:

У понеділок, 10-го січня, в Женеві почалася зустріч делегацій США і Росії щодо "гарантій безпеки". Це перший раунд переговорів, на яких РФ вимагає контроль над озброєнням і нерозширення НАТО, а Сполучені Штати обговорять питання про загрозу вторгнення російських військ в Україну. Всі подробиці-в матеріал.

Генеральний секретар Сенату Столтенберг заявив, що НАТО не піде на компроміси з Росією з питання членства України в Альянсі.