Віце-президент Федеральної резервної системи США пішов у скандальну відставку: подробиці

UA.NEWS

Віце-президент Федеральної резервної системи США Річард Кларида офіційно йде з посади за пару тижнів до закінчення повноважень,

Про це пише FT.

Уточнюється, що Кларида достроково йде у відставку через те, що він незаконно займався продажем акцій на початку пандемії. Чиновник приховав переказ суми від $1 млн до $5 млн з фонду облігацій до фонду акцій за лічені дні до рішення ФРС про екстрені заходи щодо підтримки фондового ринку.

Підкреслюється, що його відхід знаменує собою третю велику відставку високопоставленого чиновника ФРС за останні місяці через торговельну активність. Ерік Розенгрен і Роберт Каплан, які очолювали два регіональних відділення банку, пішли у відставку у вересні.

Повідомляється, що скандальні причини звільнення Кларида створюють певний дефіцит довіри до ФРС, що небезпечно напередодні підвищення ключової ставки в цьому році, відзначають експерти газети.

Раніше ми писали, що Міністерство фінансів США ввело санкції щодо базується на Кіпрі компанії Transadria і судна Marlin, що ходить під російським прапором. Обмеження вводяться на підставі закону «Про захист енергетичної безпеки Європи» (Protecting European Energy Security Act, PEESA) від 2019 року.