Литва розірвала контракт з Білоруссю на перевезення добрив

UA.NEWS

Уряд Литви вирішив розірвати контракт між Державним підприємством «литовські залізниці» і компанією «Білоруськалій» на перевезення добрив. Договір буде анульовано з 1 лютого поточного року.

Після засідання уряду міністр транспорту Маріус Скуодіс заявив, що перевезення добрив за цією угодою, природно, повинне бути припинене, адже «більше немає законних підстав для їх транспортування», повідомляє LRT.

За його словами, договір буде розірвано з 1 лютого поточного року. За цей період сторони повинні адаптуватися до нових умов.

При цьому міністр зазначив, що в Литві є близько 10 компаній, які могли б взяти на себе перевезення добрив «Білоруськалія».

«Буде розглянуто ступінь, в якій угоди різних юридичних осіб відповідають інтересам національної безпеки Литви», - додав Скуодіс.

Нагадаємо, у травні 2021 року міністерство фінансів США поновило санкції проти 9 державних підприємств Республіки Білорусь.

24 листопада повідомлялося, що у списку нових санкцій ЄС будуть не лише авіакомпанії й турфірми, які перевозять мігрантів, а й ключові бюджетоутворюючі компанії Білорусі.

2 грудня запрацювали санкції ЄС щодо 17 фізичних та 11 юридичних осіб через міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі.