Tesla відмовилася від самої далекобійної версії Model S

Після перенесення поставок топової Tesla Model S Plaid американський виробник електромобілів прибрав з сайту інформацію про її більш потужну і далекобійну модифікацію – Plaid+. Від ліфтбека вартістю 150 тисяч доларів вирішили відмовитися тому, що звичайний Plaid «забезпечить таку ж динаміку», тільки при цьому виявиться дешевше — за нього попросять на 30 тисяч доларів менше.

Версії Model S Plaid і Plaid+ анонсували в січні цього року. Обидві повинні були отримати тримоторну силову установку потужністю більше тисячі кінських сил і гіперкарівську динаміку – 0-60 миль на годину (0-97 км/год) менш ніж за дві секунди.

Plaid+ is canceled. No need, as Plaid is just so good.

— Elon Musk (@elonmusk) June 6, 2021

Розрізнялися модифікації тільки віддачею силової установки (1034 проти 1115 сил) і дальністю ходу. Якщо для Plaid заявляли пробіг без підзарядки в 563 кілометри, то для Plaid з «плюсом» — вже 837.

Тим часом тиждень тому стало відомо, що поставки Model S Plaid клієнтам відкладені на тиждень. За словами Ілона Маска, виною тому стали проблеми з настройками силової установки, але їх усунуть найближчим часом. Тепер же компанія відмовилася від Plaid+. Ліфтбек прибрали з каталогу на сайті, і навряд чи він туди повернеться. Імовірно, на рішення вплинули дефіцит мікрочіпів і зростання цін на сировину для батарей.

На початку квітня Tesla опублікувала звіт про виробництво і продажі в I кварталі 2021 року. З документа випливає, що компанія випустила 180 338 примірників Model 3/Y і передала клієнтам 184 800 автомобілів, з яких тільки 2020 штук — це великі Model S / X.