Заступники голови ОДА щепилися другою дозою вакцини AstraZeneca

Заступники голови ОДА Людмила Тимощук та Ігор Чуліпа 8 червня отримали другу дозу вакцини AstraZeneca проти коронавірусу.

Про це повідомила заступниця голови ОДА Людмила Тимощук під час онлайн-брифінгу Волинської ОДА, що відбувся 9 червня, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

Зокрема, Людмила Тимощук повідомила, що в області розпочалось повторне щеплення осіб, котрі отримали першу дозу вакцини AstraZeneca. Адже особа вважаєтеся повністю вакцинованою тільки після введення 2-ї дози.

«Ми успішно отримали учора повторну дозу вакцини AstraZeneca, тому вважаємося не інфікованими та у приміщеннях можемо перебувати без маски. Наголошую, вакцинація – це єдиний ефективний спосіб профілактики захворювання на COVID-19», – зазначила заступниця голови ОДА.

Так, на сьогодні на Волині є три типи вакцини, котрими проводять щеплення – це AstraZeneca (виробництво Італія), CoronaVac (виробництва Sinovac Biotech), Comirnaty (виробник Pfizer). За даними МОЗу, друга доза вакцини має бути введена через: Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день, CoronaVac/Sinovac Biotech – 28 днів та Oxford/AstraZeneca – 12 тижнів.

До слова, вакцина AstraZeneca (виробництво Італія), яка прибула в область 6 червня у кількості понад 14 тис. доз, призначена для повторної вакцинації осіб, які отримали першу дозу.

«Хочу наголосити, що усі вакцини AstraZeneca проти КОВІД-19, незалежно від країни виробництва, є ідентичними за складом та технологіями виготовлення та є взаємозамінними. Починали ми в області вакцинувати Covishield (AstraZeneca, виробництво Індія), потім була AstraZeneca виробництва Південна Корея, тепер вакцинуємо AstraZeneca виробництва Італія», – пояснила Людмила Тимощук.

Для забезпечення вакцинальної кампанії в області працює 19 мобільних бригад та 66 пунктів щеплення.

Загалом станом на 9 червня на Волині провакцинували 34 271 жителя області. Першу дозу отримали 31 034 жителі, другу – 3 237.

The post Заступники голови ОДА щепилися другою дозою вакцини AstraZeneca appeared first on Волинь Online.