СБУ викрила незаконну приватизацію землі біля центру паломництва хасидів в Умані

Співробітники СБУ зафіксували виведення з державної власності землі біля центру паломництва хасидів. Незаконну схему приватизації заблокували в Умані.

Підозру оголосили 5 особам. Про це 11 червня повідомили у пресслужбі відомства.

Правоохоронці заявили, що налагодили корупційні механізми місцеві чиновники. Порушники планували вивести з держвласності земельні ділянки. Їхня орієнтовна вартість – понад 10 мільйонів гривень.

До складу організованої групи входили державний реєстратор однієї з ОТГ Черкаської області, колишні правоохоронці та підприємці. План зловмисників полягав у тому, щоб незаконно реєструвати право власності на земельні ділянки. Завдяки таким діям у приватну власність комерсантам незаконно передали майже 0,5 га земель поблизу історико-культурного центру імені Раббі Нахмана в Умані.

У місті розташована могила цадика (праведника) Нахмана. Він є засновником так званої брацлавської течії хасидизму. Тисячі представників цього релігійного напрямку прямують з Ізраїлю до українського міста, аби здійснити паломництво. Місцеві мешканці негативно сприймають таких "туристів". Українці сподіваються, що мощі все ж відправлять до Ізраїлю.

ASPI news повідомляло, що на Львівщині 22-річний хлопець пограбував щонайменше вісім храмів. Також українці закликали розглянути питання про передачу Києво-Печерської Лаври у власність ПЦУ.