Моргенштерн двічі потрапив до «чорного списку» Мінкульту. Репер запланував концерти в Україні на осінь

Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

У переліку діячів культури, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, Моргенштерн вказується двічі. Під номером 28 у списку перебуває Валєєв Алішер Тагірович ㅡ цю позицію додали 29 квітня 2021 року. А 15 вересня під номером 115 з'явився Моргенштерн Алішер Тагірович. Як нам пояснив речник Служби безпеки України (яка надає Мінкульту перелік людей до «чорного списку») Артем Дехтяренко, Моргенштерна рекомендували внести за двома варіантами, щоб діяти на випередження та уникнути правової колізії, якщо репер спробує перетнути кордон України.

На питання чи розглядає СБУ можливість того, що виконавець змінить прізвище задля в'їзду в Україну, Дехтяренко відповів, що в СБУ передбачають варіанти. Напередодні в СБУ наголосили, що гастролі Моргенштерна в Україні заборонені та додатково проінформували відповідні органи України про заплановані концерти цього виконавця.

Річ у тім, що російський репер планує приїхати в тур Україною у листопаді та виступити одразу у трьох містах: Запоріжжі, Харкові та Києві. Квитки на його концерти вже продають. Власник Kontramarka ㅡ одного з українських квиткових операторів, які продають квитки на Моргенштерна ㅡ Олександр Порядченко, заявив, що організатори концертів репера надали інформацію, що ніяких юридичних причин для скасування концертів немає. Вони переконані, що перебування Моргенштерна у «чорному списку» Мінкульту не є підставою для заборони проведення його сольних концертів. У Kontramarka також кажуть, що куплені квитки залишаються дійсними.