Мовний омбудсман вимагатиме суворого покарання для патрульного з Хмельниччини (ВІДЕО)

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі одного зі столичних телеканалів прокоментував ситуацію щодо відмови патрульного роти тактико-оперативного реагування в Хмельницькій області спілкуватися українською мовою.

Він підтвердив, що в цьому є видимі ознаки порушення мовного закону. Зокрема, пунктів 6, 7, 8 частини 1 статті 9, які визначають, що особи офіцерського складу, які проходять військову службу, особи начальницького складу Нацполіції, а також рядового сержантського та старшинського складу поліції зобов'язані під час виконання своїх службових обов'язків, послуговуватися виключно державною мовою.

«Співробітник ТОРу склав присягу, у нього є відповідний жетон, номерні знаки на його бронежилеті. Дуже добре, що його поведінка була зафіксована за допомогою відеокамери мешканцями Хмельницького. Тому, зважаючи на надзвичайний суспільний резонанс, мною прийнято рішення про проведення заходів державного контролю», - сказав Тарас Кремінь.

Додав, що уже підготовлено відповідне звернення на адресу патрульної поліції Хмельницької області. І, за словами мовного омбудсмена, якщо ця ситуація не буде розв'язана на місці, він порушуватиме питання перед очільник МВС про те, «щоби це розслідування набуло ще більшого резонансу».

Нагадаємо, розголосу набув скандал через співробітника патрульної роти ТОР, який відмовився спілкуватися з хмельничанкою українською мовою. Відео [1] інциденту оприлюднив у соцмережах депутат Хмельницької облради Віктор Бурлик. Наразі в Управлінні патрульної поліції призначили службове розслідування.

[1] https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1769275519940890&id=100005753762253