Дії православних росіян аморальні та потребують покарання, - заява Синоду Александрійського Патріархату

RISU

У заяві наголошується: «За останні два роки, завдяки визнанню Александрійським Патріархом Феодором автокефалії Православної Церкви України, ми раптово зіткнулися з аморальною поведінкою і вторгненням Російської Церкви на нашу канонічну території із застосуванням неканонічних та непристойних методів, які порушують церковні практики та традиції, які поважали до того часу всі попередники Патріарха Кирила».

В Александрійському Патріархаті наголосили, що Московський Патріархат «прийняв в свою юрисдикцію» низку кліриків Александрійського Патріархату в помсту і для шантажу.

У Патріархаті нагадали, що створення Росією «екзархату» в межах юрисдикції Александрійського Патріархату є неканонічним і заяви з цього приводу на користь російської сторони робили священнослужителі, які або самоусунулися, або є невідомого походження, які вважають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату.

У Заяві Александрійський Патріархат назвав дії РПЦ "спробою змінити православну еклезіологію зі злобних причин, заражених вірусом етноцентризму, засудженого Синодом 1872 року".

В Александрійському Патріархаті наголосили, що в цих рішеннях Російського Патріархату навіть йдеться про «параметри неоколоніалізму» та «претензії на світове панування», які не узгоджуються з православною традицією.

Александрійський Патріархат вирішив надіслати патріарші листи як Вселенському Патріархату, так і місцевій Церкві, в яких пояснюватимуть неправомірні дії Російської Церкви. У цих листах також йтиметься про церковні покарання, які застосовуються до правопорушників у таких випадках.