Apple представила iOS 15. Розповідаємо, які оновлення стануть доступними вже цієї осені

Компанія Apple на WWDC21 презентувала нову версію операційної системи для iPhone iOS 15, яка стане загальнодоступною уже цієї осені. Кардинальних змін у iOS 15 не зробили, проте додали низку корисних функцій та покращити роботу уже існуючих програм.

склав список основних нововведень в iOS 15. Серед них оновлені FaceTime, сповіщення, та гаманець, нова функція Live Text, редизайн погоди, карт та Safari, а також покращення приватності для користувачів.  Примітно, що деякі новинки дуже схожі на аналоги Google.

Оновлений FaceTime: зниження шумів, інші платформи та  поліпшення групових чатів

Сервіс відеодзвінків FaceTime отримав три важливі оновлення. У програму додали просторовий звук та придушення фонового шуму. Розробники обіцяють, що голос буде передаватись без зайвих перешкод. Окрім того, людина, яка розмовляє, буде підсвічуватись рамкою.

Нарешті FaceTime став доступний на інших платформах Android та Windows. У програмі з’являться посилання, за якими можна покликати інших людей приєднатись до відеодвінка. Ніяких додаткових програм скачувати не потрібно – web-версією FaceTime можна скористатись із будь-якого браузера.

У FaceTimе тепер є функція SharePlay, яка дозволяє вам ділитися фільмами, музикою і своїм екраном під час відеодзвінка.

Сповіщення: фото контактів, фільтрація і дайджест

На текстових повідомленнях у сповіщеннях з’являться фотографії контактів, а іконки застосунків стануть більшими.

В iOS 15 також запускають новий режим фільтрації сповіщень Focus, який дозволить налаштувати відображення сповіщень залежно від пріоритету (особисті, відпочинок, робота). За допомогою Focus  можна налаштувати, які сповіщення будуть з’являтися у конкретний час (під час відпочинку чи роботи). Ці налаштування будуть синхронізовані на усіх гаджетах користувача.

Ви можете вибирати один із трьох профілів  Focus  - «Робочий», «Особистий» і «Сплячий», або створити власні фокуси до 10 режимів.

Коли ви оберете режим, на головному екрані будуть відображені програми і віджети, що стосуються  конкретного режиму. Режим може включатись в обраний вами час або запускатись, коли ви входите у конкретне місце, або ж його можна прив’язати до календаря.

Дайджест сповіщень (Notification Summary) ще одна зручна функція в  iOS 15. Користувач зможе об’єднати деякі види повідомлень та отримати їх у підсумованому вигляді у певний час дня (наприклад уранці та увечері).

iMessage: усі знатимуть, коли вас «не турбувати» та нові функції контенту

Ваші контакти будуть бачити, коли у вас включено режим «Не турбувати», однак цей режим можна тепер відключити для термінових повідомлень.

Фото в iMessage будуть автоматично згруповані у колажі або пачки та зможуть відображатися у фотогалереї  чи спогадах.

У Messages можна ділитись різним контентом – зображеннями, музикою, підкастами, матеріалами із Apple News, тощо. У новому розділі Shared with You буде зібрано увесь контент, яким поділились через повідомлення.

Live Text  - аналог Google Lens в iOS 15

Функція Live Text допоможе розпізнавати і копіювати текст із скріншотів, фото та інших зображень.

Тож якщо на фото, яке ви хочете розпізнати, є номер телефону, ви одразу можете за ним зателефонувати, і навіть розпізнати тварину чи рослину.

Обробка зображень робиться смартфоном самостійно – без передачі на сервери. Програма працюватиме у застосунку Камера. Спочатку вона підтримуватиме 7 мов (української, на жаль, немає).

Wallet: UWB та цифрові документи

Застосунок гаманця у новій iOS 15  тепер підтримуватиме апаратну технологію   UWB (Ultra-wideband), яка дозволяє відкривати сумісні з нею двері, наприклад, в автівках (поки це тільки BMW). Користувачі зможуть зберігати у гаманці і ключі від розумного дому або для входу в офіс чи готель.

У Wallet тепер, крім банківських і бонусних карток, можна зберігати різноманітні цифрові документи. Жителі США зможуть додати у застосунок водійське посвідчення чи ID – як в українській «Дії».

Редизайн «Погода» та «Мапи»

Дизайн погоди в iOS 15 оновили, тепер сервіс показує у повномасштабному режимі інтерактивну карту опадів, якості повітря та іншу інформацію.

У Картах з’явиться інтерактивний великий глобус (привіт, Google Earth), тривимірні копії пам’яток, нічний режим із місячним сяйвом та можливість покращити визначення геолокації черех сканування довкілля камерою, а також AR-навігація.

Оновлення AirPods

У AirPods Pro з’явиться функція посилення голосу співрозмовника, що стане у нагоді для людей із проблемами слуху.

У навушники можна отримувати важливі сповіщення від Siri ( види сповіщень можна обрати).

Якщо ви загубили AirPods Pro чи Max, ви можете відслідкувати їх місце у програмі «Find My» (Локатор) наушники посилатимуть на ваш iPhone сигнал.

Покращена приватність

У Налаштуваннях з’явиться розділ App Privacy Report – користувачі можуть подивитись детально, яку інформацію про них збирають сторонні застосунки.

Помічник Siri тепер може працювати без інтернета та виконувати такі команди як відкрити фото, календар, увімкнути авіарежим, встановити таймер тощо.

У Safari та пошті з’явиться функція приховування IP-адреси Intelligent Tracking Prevention. У пошті запустять блокування відслідковуючих пікселів у листах.

Інші важливі оновлення: Safari , Spotlight, Memory Mixes

Стандартний браузер Safari буде з новим дизайном – мінімалістичний вигляд панелі вкладок, групування вкладок та синхронізація з іншими пристроями, а також розширення.

У Spotlight з’явились інформативні картки для відомих осіб, зірок та фільмів.

До фото ви можете додати музику із Apple Music  та створити Memory Mixes  - спогадами користувач може поділитись із іншими користувачами. Монтаж самостійно підлаштовуватиметься під настрій пісні.

Які пристрої сумісні з iOS 15:

iPhone 12

iPhone 12 mini

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone SE (1 та 2 покоління)

iPod touch (7 покоління)

Коли вийде iOS 15?

iOS 15 зроблять загальнодоступною восени 2021 року разом з новими iPhone. Однак розробники можуть протестувати бета-версію уже зараз. Публічна бета-версія з’явиться у липні.