Турецький безпілотний човен ULAQ успішно пройшов вогневі випробування (ВІДЕО)

Туреччина починає серійне виробництво ракетних робочовнів проєкту ULAQ. Зокрема, прототип під назвою SIDA успішно пройшов вогневі випробування, завершивши цикл тестування.

Про це повідомляє видання Navalpost, пише Четверта студія.

Зазначається, в ході останніх випробувань човен SIDA здійснив пуск ракети “Cirit” по береговій цілі, успішно її вразивши. Всього ж “SIDA” в базовій версії несе 4-місний контейнер для 70-мм ракет Cirit з лазерним наведенням, а також два ПТУР великої дальності (L-UMTAS).

Проєкт ULAQ розробили компанії Meteksan Savunma і ARES Tersanesi. Роботизовані човни спроєктовані для розгортання в Егейському та Середземному морях.

Планується, що дрони, які знаходяться на поверхні, будуть збирати дані і фіксувати ворожі цілі в автономному режимі. При цьому рішення про атаку залишиться за оператором, який зможе керувати дронами з відстані до 400 км. На 11-метровому човні планується розміщувати комплекс зв’язку та спостереження, а також різне озброєння.

Нагадаємо, армія КНР отримала нові зенітні ракетно-гарматні комплекси.

Крім того, Чехія перейшла до завершальних стадій випробувань трьох моделей БМП, які претендують на заміну радянським БМП-2.