Європарламент закликає ЄС відключити Білорусь від SWIFT і скасувати права на трансляцію ЄВРО 2020 державного каналу

Європейський парламент переважною більшістю голосів ухвалив необов'язкову резолюцію, що закликає відключити Білорусь від SWIFT і усунути країну від Олімпіади-2020 в Токіо.

Як розповіли в Європарламенті, парламентарі також проголосували за скасування прав на трансляцію ЄВРО 2020 білоруського державного телебачення "ТВР" і передати їх безкоштовно "Белсат ТБ".

Європарламент більшістю голосів ухвалив резолюцію щодо Білорусі із закликами до нових санкцій і розслідування ролі Росії в захопленні літака Ryanair з Романом Протасевичем на борту.

У резолюції депутати Європарламенту рішуче засуджують викрадення літака як акт «державного тероризму» і закликають до негайного і беззастережного звільнення Романа Пратасевіча і Софії Сапеги, а також всіх інших політв'язнів в Білорусі.

Країни-члени ЄС також повинні невідкладно приступити до прийняття чергового пакета санкцій проти тих, хто брав участь у фальсифікаціях на виборах в минулому році і наступних порушеннях прав людини в Білорусі, йдеться в тексті.

«Закликаємо Раду ЄС якомога швидше розширити список осіб і організацій, на якіЧитати все за адресою:https://detector.media/infospace/article/189034/2021-06-10-ievroparlament-zaklykaie-ies-vidklyuchyty-bilorus-vid-swift-i-skasuvaty-prava-na-translyatsiyu-ievro-2020-derzhavnogo-kanalu/