Посадовця ФРС звільняють за інсайдерську торгівлю акціями — ЗМІ

Український капітал

Віце-президент Федеральної резервної системи США Річард Кларіда повідомив про свою дострокову відставку. Він йде з посади за два тижні до закінчення терміну його повноважень через недобросовісну торгівлю цінними паперами його з боку.

Як повідомляється на сайті ФРС, посадовець оголосив про бажання покинути свою посаду з 14 січня. Його повноваження мали закінчитися 31 січня.

«Внесок Річа в обговореннях нашої монетарної політики та його керівництво першим в історії публічним оглядом ФРС нашої монетарної політики залишить тривалий слід у сфері... Я буду сумувати за його мудрою порадою та життєво важливими прозріннями», — підкреслив очільник ФРС Джером Пауелл.

Кларіда був членом правління ФРС із вересня 2018 року. Там зазначають, що ща його місце вже затверджено кандидатуру Лейл Брейнард.

У повідомленні центробанку ніяк не коментується причини відставки Кларіда, а він сам не розкриває причини відставки в ЗМІ. Водночас його достроковий вихід з ФРС пов'язують з інформацією про недобросовісну торгівлю цінними паперами з боку віце-президента.

The New York Times пише, що Кларіда міг використати інсайдерську інформацію про дії уряду для підтримки економіки для продажу активів в лютому 2020 року.

За даними видання, віце-президент ФРС спочатку продав акції трьох фондів 24 лютого. Вже 27 лютого — за лічені дні до рішення центробанку про екстрені заходи щодо підтримки фондового ринку, на наступний день після зборів членів ФРС для обговорення можливих заходів Кларіда викупив їх назад.

Спочатку він пояснював ці дії як заплановане ребалансування портфеля. Згодом він та у ФРС визнали, що приховування інформації про ці операції було результатом помилки з боку Кларіди. Водночас у ФРС підкреслили, що той дотримувався законів та правил, що регулюють конфлікти інтересів.

Раніше, у вересні 2021 року Ерік Розенгрен та Роберт Каплан, які очолювали два регіональні відділення ФРС, пішли у відставку на тлі схожих звинувачень з боку ЗМІ.