Путін вимагає вибачень від Польщі за "кривавого" посла

Стопкор

11 травня керівництво росії - країни-агресора - заявило протест щодо дій активних громадян у Польщі, які обурювались візитом посла рф на меморіальне кладовище у Варшаві.

Відповідне звернення опубліковане на офіційному сайті відомства.

Кшиштоф Краєвський, Посол Польщі у рф, викликаний до мзс рф. Причина виклику - напад на Сергія Андрєєва, російського посла: його облили буряковим соком при спробі покласти квіти 9 травня на честь річниці перемоги над Гітлером.

Як свідчить низка оприлюднених відео, натовп обурених громадян оточив росіянина і називав його фашистом, нагадуючи про звірства армії рф в Україні.

{"id":"R1n92u-NEsU","startTime":0}

МЗС рф вважає, що відбулось порушення Віденської конвенції. Згідно з конвенцією, Польща зобов'язана забезпечити безпеку і недоторканість дипломату. Між тим облиття його буряковим соком - кричуще порушення недоторканості працівника посольства.

{"text":"Рішення про подальші кроки буде ухвалено залежно від реакції Варшави на наші вимоги","author":"МЗС рф"} {"url":"https://twitter.com/MID_RF/status/1524381289322790912","id":"1524381289322790912"}

Нагадуємо, 9 травня росія святкувала перемогу над фашизмом. У зв'язку з цим очікували проголошення війни з Україною та загальну мобілізацію. Однак цього не відбулось, натомість путін розповів про боротьбу проти ЄС і НАТО і натякнув на втрати, які очікують росіян незабаром.