Apple представила iOS 15: що нового и хто отримає нове оновлення

На WWDC 2021 компанія Apple анонсувала наступну ключову версію операційної системи iOS під порядковим номером 15. У ній розробники переробили повідомлення, додали кілька нових функцій і, звичайно ж, не забули про конфіденційність користувачів. Редизайн повідомлень. На текстових повідомленнях стануть відображатися фотографії контактів, самі оповіщення стали більшими і вони отримають підтримку нових режимів концентрації, об’єднаних під загальною назвою Focus. Це дозволить налаштувати відображення повідомлень в залежності від пріоритетів ( «робота», «особисті», «відпочинок»). Налаштування будуть автоматично синхронізуватися між усіма пристроями користувача.

Apple представила iOS 15 – з редизайном повідомлень, набором режимів концентрації Focus і розпізнаванням тексту на фото Live Text Крім того, з’явилася можливість об’єднувати деякі повідомлення і отримувати їх у вигляді дайджесту в певний час дня (Summary), а також окремий режим «Не турбувати» в iMessage з можливістю приймати термінові повідомлення. Фото в iMessage автоматично групуються в колажі або стопки, і зможуть відображатися в інших місцях, наприклад в фотогалереї і спогадах.

З’явиться розділ Shared with You, де буде збиратися весь контент, отриманий через повідомлення.

У додатку Камера з’явиться нова функція Live Text для визначення тексту на фото, в тому числі і на скріншотах. На старті будуть підтримуватися сім мов (і українського серед них, звичайно ж, немає). Функцію, що працює на нейросетях, також можна буде використовувати для розпізнавання рослин і тварин. Так, Apple зробила свій Google Lens.

Функціональність Spotlight розширили – з’явилися інформативні картки для знаменитостей, фільмів і т.д.   До фото тепер можна додавати треки з Apple Music і створювати Memory Mixes. Такими спогадами можна поділитися з іншими користувачами Apple. Система сама буде підлаштовувати монтаж під настрій пісні.   FaceTime отримає велике оновлення, включаючи функція SharePlay для спільного перегляду фільмів, прослуховування музики та обміну зображеннями робочих столів.

Популярні автомобільні бренди, включаючи BMW, будуть підтримувати UWB для розблокування зі смартфона.

У Wallet можна буде додати цифрові копії документів, наприклад, водійське посвідчення – як в українському додатку «Дія». Оновлене додаток Погода з повноекранним режимом відображення карти опадів, якості повітря і іншої інформації. У Картах з’явиться повноцінний інтерактивний глобус (так, Apple також зробила свій Google Earth), 3D-копії пам’яток і нічний режим з місячним світлом і можливість відсканувати оточення за допомогою камери для більш точної геолокації в певних великих містах світу і AR-навігація. Safari отримає редизайн з більш мінімалістичним видом панелі вкладок, функцію угруповання вкладок, які синхронізуються на всіх пристроях, а також буде підтримувати розширення.

Розширені налаштування приватності

Функція Intelligent Tracking Prevention в Safari і «Пошті» дозволяє приховувати IP-адреса; також в «Пошті» з’явиться блокування відстежують пікселів в листах.

Розширений план iCloud + за ціною базової підписки з одноразовими поштовими скриньками і свого роду VPN.

Новий розділ App Privacy Report в «Налаштуваннях» – в ньому користувачі зможуть подивитися детальну інформацію про те, які дані збирають встановлені сторонні додатки.

Siri тепер може виконувати команди без підключення до інтернету: відкрити фото, календар, включити авіарежім, встановити таймер і інші системні функції.

Програма «цифрового спадщини» для передачі свого аккаунта в спадок.

Оновлення AirPods і Apple Music

В Apple Music з’явилася підтримка Dolby Atmos (вона вже доступна в iOS 14).

AirPods Pro отримають функцію «слухового апарату», яка буде підсилювати голос співрозмовника.

У «Локатор» з’явиться можливість шукати AirPods – по аналогії з маячком AirTag.

iOS стане повідомляти про забутих навушниках.

Siri навчиться зачитувати важливі повідомлення в навушники (можна буде вибрати список програм).

Об’ємний звук Spatial Audio з’явиться на tvOS, а в навушниках буде створюватися ефект домашнього кінотеатру.

Доступність iOS 15 Версія iOS 15 для розробників доступна з сьогоднішнього дня, публічне бета-тестування стартує в наступному місяці, а фінальна версія вийде восени разом з новими iPhone. Вона буде працювати на iPhone 6S і новіших моделях. Тобто, на всіх пристроях, на яких працює iOS 14.